Rövid powerbank útmutató kezdőknek
Jelen bejegyzésünk egy powerbank útmutató kezdőknek. Így szó lesz benne mindarról, amit a praktikus, az elektronikai eszközök útközbeni töltésére szolgáló külső akkumulátorok, hordozható töltők használatáról tudni kell.
Manapság már szinte mindenki rendelkezik legalább egy olyan készülékkel, amelynek töltésére akkor is szükség lehet, amikor nem vagyunk hálózati áramforrás közelében. Ilyenkor egy powerbank jól jöhet! Körülnézve az óriási kínálatban felmerülhet a kérdés, hogyan és mi alapján válasszunk. Ebben kívánunk segíteni az egyes típusok, illetve a legfontosabb jellemzők bemutatásával, tarts velünk!
Mi az a powerbank?
Bosszantó érzés, amikor a nap felénél lemerül a mobilod, pedig még szükséged lenne rá. Ráadásul nem vagy konnektor közelében, vagy nincs nálad a töltő. Nincs veszve semmi, ha van a közelben egy praktikus hordozható külső akkumulátor, amivel bárhol és bármikor fel tudod tölteni az okoseszközöket. Ma világszerte ez az egyik legnépszerűbb és legtöbbet vásárolt termék. Sokféle típusa létezik, de kevesen ismerik, mi a különbség közöttük. Útmutatónk segít eligazodni, hogy tudd, mire van szükséged.
Minden powerbank rendelkezik USB porttal. Ennek köszönhetően csatlakoztatni tudjuk mobiltelefonokhoz, tabbletekhez, laptopokhoz és számos más eszközhöz, hogy energiával lássuk el őket, ha lemerültek.
Mi alapján válasszunk – powerbank útmutató kezdőknek
Mivel egy powerbankot nem egyetlen alkalomra vásárolunk, érdemes körülnézni, és az igényeinknek megfelelően választani. A legfontosabb szempont, amit meg kell vizsgálni, az a kapacitás (mAh). Érdemes a töltendő eszköz teljesítményénél nagyobbat választani, hogy biztosra menjünk!
A komolyabb, 5000 mAh-nál nagyobb, hordozható töltőkkel egyszerre akár 2 telefont is fel tudunk tölteni. Nagyszerű választás lehet például a Baseus Bipow.
A powerbank teljesítményét a feszültség és a töltési hatékonyság is befolyásolja. A másik lényeges szempont a kimeneti feszültség, ugyanis amennyiben kisebb, mint a tölteni kívánt készüléké, akkor lemerítheti.
Azt is nézzük meg vásárlás előtt, hogy hány porttal rendelkezik! Ez abból a szempontból lényeges, hogy egyszerre hány eszközt szeretnénk tölteni vele.
Ha gyors hordozható töltőt keresel, olyat válassz, amely nagyobb bemeneti árammal rendelkezik! Tudnod kell, hogy minél jobb a kapacitása, annál lassabban töltődik fel. A hálózathoz csatlakoztatva lényegesen gyorsabb lesz, mint például számítógéphez, illetve saját adapterrel is működik.
Ezekre figyelj!
A megfelelő jövőbeni működés érdekében van néhány dolog, amit az első használat előtt érdemes ellenőrizni, betartani. Egyik ilyen az eszköz töltöttsége. Erre szolgál a rajta található 4 LED lámpa, amely mindegyike 25%-ot jelez, így könnyű megállapítani, mennyi szufla van még benne.
Vásárlás után olvassuk el a gyártó által mellékelt használati útmutatót, és annak megfelelően járjunk el! Valamennyi alkalommal 80%-ig töltsük fel az eszközt, és soha ne merítsük le 20% alá. Ez a legideálisabb, és eu biztosítja a leghosszabb élettartamot! Figyelj arra is, ha több ideig nem használod, akkor is 2-3 havonta legyen feltöltve!
Vásárolhatsz nálunk vízálló, vezeték nélküli, gyorstöltős, napelemes powerbankot és még számtalan más telefontartozékot, nézz körül, megéri!